خانه » مطالب مفید

مطالب مفید

روستاهای گیلان، آبادی هایی برای گردشگری

آبادی اگر در هیاهوی آهن و دود و سیمان گیج نشود، دنج ترین جای جهان خواهد بود چنانکه با رشد عظیم جمعیت و چیرگی صنعت بر حباب خاکی، گردشگری روستایی از سال 1945 آغاز شد و امروز تقاضا برای این گونه گردشگری در جهان و کشور روندی صعودی دارد. ادامه مطلب »

داستان «ضامن آهو» حقیقت یا افسانه؟

اما آنچه که در منابع روایی معتبر در این زمینه مورد توجه قرار گرفته است داستانی متفاوت و در عین حال معقول و موجه می باشد که علامه مجلسی (ره) آن را از برکات قبر آن امام همام دانسته و از آن به عنوان “برکات رضویه” یاد کرده است. ادامه مطلب »

ارتباط نوروز با ظهور امام زمان (عج)

برخی روایات بیان می‌کنند که ظهور آن منجی الهی در شبانگاه روز شنبه یا جمعه خواهد بود که مصادف است با هنگام نماز عشاء نوروز و عاشورا! البته حقیقت امر نزد خداوند متعال است و او بهتر می‌داند. ادامه مطلب »

والدین متفاوتی باشید!!!

بدون تردید فصل امتحانات یادآور دغدغه‌ها و نگرانی هاست. این دغدغه‌ها و نگرانیها محدود به دانش‌آموز نمی‌شود، بلکه فضای خانه و خانواده را نیز در بر می‌گیرد. گویی والدین و اعضای خانواده امتحان دارند. بیشترین میزان عدم توافق ها، ناراحتی ها، تیره شدن روابط، تعارضات، دورشدن و فاصله گرفتن والدین و فرزندان در زمان امتحانات است. از والدین سوال شد ... ادامه مطلب »

از سیر تا پیاز بازی «کلش آف کلنز»

«جنگ قبایل» جنگ با مفاهیم متعالی زندگی انسانی است بازی «جنگ قبایل» نه تنها با آموزه‌های اخلاقی، دینی و فرهنگی ایران سنخیتی ندارد، بلکه جنگ با تمام مفاهیم متعالی و زیبای انسانی در زندگی است. ادامه مطلب »

ارتباط قرآن و عاشورا در شش سکانس

سخن در مورد محرم و عاشورا بسیار است و هر چقدر اسرار و فوائد این نهضت بزرگ را بیان کنیم باز در برابر دریای بی کران آن قطره­ای نسبت به دریا هستیم که نمی‌توانیم به عمق این حادثه سرنوشت­ساز تاریخ برسیم. اما آنچه بیش از بیش در این عرصه اهمیت دارد ارتباط تنگاتنگ قرآن و عاشورا است به نحوی که قرآن ... ادامه مطلب »

۲۰ جمله از سخنان رهبری درباره عزاداری سیدالشهدا

به گزارش  khamenei.ir این جملات به شرح زیر است: * در زندگی حسین‌بن‌علی علیه‌السّلام، یک نقطه‌ی برجسته، مثل قله‌ای که همه‌ی دامنه‌ها را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد، وجود دارد و آن عاشورا است. ۱۳۷۱/۱۱/۰۶ * تحقیقاً یکی از مهمترین امتیازات جامعه شیعه بر دیگر جوامع مسلمان، این است که جامعه شیعه، برخوردار از خاطره عاشوراست. ۱۳۷۳/۰۳/۱۷ * یکی از بزرگترین ... ادامه مطلب »

روز شمار انقلاب اسلامي . . .

  22 بهمن 1357 *      تهران صحنه جنگ خونین مسلحانه *       شبه کودتای نظامی در هم شکسته شد *     مردم تسلیحات را تصرف کردند و اسلحه ها و مهمات آن را بردند *       اخطار شدید امام خمینی : دستور جهاد هنوز صادر نکرده ام ولی تصمیم آخر را می گیرم. *      ... ادامه مطلب »