خانه » مصاحبه » مصاحبه ای کوتاه با مسئول امور تربیتی کانون

مصاحبه ای کوتاه با مسئول امور تربیتی کانون

کمیل حسن پور

کمیل حسن پور

مصاحبه ای کوتاه و اختصاصی با کمیل حسن پور، مسئول امور تربیتی کانون فرهنگی ورزشی جوانان بسیج رشت و مسئول مؤسسه فرهنگی هنری امام روح الله (ره) این شهر:

? با سلام؛ لطفأ در خصوص چگونگی فعالیت کانون فرهنگی تربیتی امام روح الله برایمان توضیح دهید؟

?سلام علیکم؛ کانون امام روح الله همان مجموعه خودجوش انقلابی است که در چند سال اخیر بارها و بارها مورد خطاب مقام معظم رهبری قرار گرفته است.
این مجموعه فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با همت جمعی از دانشجویان جهادی در عرصه فرهنگی با اهداف تربیتی و بستر سازی جهت رشد و شکوفایی نیروهای مستعد در راستای توسعه جبهه فکری و فرهنگی با طراز انقلاب اسلامی در شهر رشت آغاز کرده .
این مجموعه سالهاست که با مشاوره و بهره گیری از اساتید فرهیخته و متعهد استان و همچنین مربیان تحصیل کرده و دغدغه مند که جملگی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری جزو نخبگان ارزشی استان محسوب می گردند, با بکارگیری شیوه های نوین آموزشی در حوزه هـای تربیتی اقدام به بـرگـزاری کلاس ها و برنامه هایی مؤثر و کاربردی برای گروههای سنی نونهالان و نوجوانان نموده است.

?هدف از فعالیت کانون چیست؟
?همانطور که میدانیم برنامه های فرهنگی در سطح گسترده در همه نقاط کشور به شیوه های مختلف برگزار میگردد, اما مجموعه هایی که بخواهند نیروهای متخصص تربیت کنند که در روند جریان سازی اجتماعی تاثیر گذار باشد به مراتب تعدادشان بسیار محدود است و به تربیت نیروهای تکلیف محـور که دارای ویژگی های خاصی باشند، معمولاً کمتر پرداخته می شود.
توسعه جبهه فکری انقلاب اسلامی, برنامه ریزی و اجرای اولویت های علمی، فناوری و نوآوری, تربیت و تقویت نیروهای متخصص مؤمن و انقلابی, ایجاد فضای نشاط محور با رویکردی فرهنگی و همچنین ارتقاء سطح بینش متربیان جهت رفع آسیب ها و انحرافات اجتماعی، از اهداف کلی و رسالت مجموعه بشمار می رود.

?آیا برنامه های تربیتی کانون در عرض فعالیت بسیج نیست؟
?ابدأ اینگونه نیست. اتفاقأ تقویت کننده بسیج است. تمامی متربیان واحد ها و حلقه های امور تربیتی، عضو پایگاه مقاومت فرزندان امام روح الله خواهند شد ، منتهی عضویت متربیان در بسیج بعد از تثبیت صورت می پذیرد.
چون متأسفانه ذهنیت برخی از خانواده ها نسبت به بسیج ذهنیت خوبی نیست.
البته ناگفته نماند همانطور که امام خامنه ای فرمودند: آنچه مهم است تفکر بسیجی است و همه تلاش ما در این چند سال گذشته نهادینه کردن این تفکر ناب بسیجی و انقلابی بوده.

?آیا در این ۱۵ سال با وجود پایگاههای متعدد مقاومت بسیج در سطح شهر، ضرورت داشت فعالیت های تربیتی کانون امام روح الله را مستمر ادامه دهید؟
?اولأ فعالیت کانون امام روح الله یک فعالیت خودجوش انقلابی است که مورد تأیید رهبری است که از سال ۹۲ حضرت آقا چندین بار مجموعه های خودجوش را با بیاناتشان حمایت کردند. ایشان در جایی خطاب به جوانهایی که اینگونه فعالیت میکنند فرمودند: با اراده و انگیزه خودتان کار را هر چه می توانید به طور جدی دنبال کنید و با قوت ادامه بدهید.

ثانیأ: کانون امام روح الله همواره در راستای حفظ ارزشها و آرمان های نظام انقلاب اسلامی و تحقق تفکر بسیجی فعالیت کرده است.

?در پایان اگر توصیه ای به فعالین فرهنگی دارید بفرمایید؟
?اولأ کار دانش آموزی را جدی بگیرند. به حسب ظاهر در بیست سال آینده دنیا به دست کسانی خواهد بود که بر روی نحوه فعال سازی تفکر و خلاقیت کار می کنند و ذهن هایی که در این روش رشد یافته باشند، سخت افزار و نرم افزارهای مورد نیاز بشر را تولید خواهند کرد. قطعأ صدور تمدن نوین اسلامی و همچنین انتقال مفاهیم انقلاب نیازمند نخبگانی خواهد بود که با مبانی فکری و اندیشه ناب انقلاب خود را مصلح و قوی کرده باشند. نخبگانی که لحظه شناس و اولویت شناس باشند و به هنگام وارد میدان شوند.

ثانیا: باید توجه داشته باشند که در این عرصه همه چیز بر وفق مراد نیست. کار فرهنگی و تربیتی زمان بر است و حوصله می خواهد. از تخریب ها و بی مهری ها و حسادت ها نترسند و با قدرت در میدان بمانند که خداوند ” تعز من تشاء و تذل من تشاء” است.
همواره در پناه قرآن مستدام باشید…

Print Friendly, PDF & Email

یک نظر

  1. اقا کمیل لایک داری

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*