خانه » مصاحبه » تلاوت روزانه از راه های انس با قرآن کریم است

تلاوت روزانه از راه های انس با قرآن کریم است

پدیده اعطای مدرک تخصصی درجه دو قرآن کریم با یادآوری تاکید خداوند در کلام الله مجید بر استمرار در قرائت آیات الهی گفت: تلاوت روزانه و تکرار، اولین راه برای انس بیشتر با قرآن کریم است.

سوگند رفیع زاده روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در رشت افزود: طبق آیات و روایات، با تلاوت قرآن کریم قلب انسان ها خشوع یافته و روز به روز به ایمانشان افزوده می شود و زمانی که انسان با قرآن مانوس شود، زمینه مناسب برای تدبر و فهم آیات نیز فراهم می شود.
وی با مهم دانستن ترویج سبک زندگی قرآنی در جامعه خاطرنشان کرد: ضروریست تا برای تحقق این مهم برنامه ها و کلاس های قرآن کریم گسترش یابد و زمینه برای حضور مردم در این عرصه ها فراهم شود.
پدیده اعطای مدرک تخصصی درجه 2 قرآن کریم بیان داشت: زمانی که جمعیت جامعه قرآنی افزایش یابد و افراد قرآنی با رفتار و کردارشان در اجتماع بتوانند عامل واقعی قرآن و الگوی مردم باشند، سبک زندگی قرآنی نیز بین مردم رواج پیدا می کند.
رفیع زاده با تاکید بر این مطلب که رقابت بین قاریان و حافظان قرآن کریم بایستی همراه با رفاقت باشد، اظهار کرد: هدف از شرکت در مسابقه های قرآنی نباید کسب رتبه، مقام و دریافت جایزه باشد زیرا ممکن است که برخی دچار آفت مسابقه های قرآنی شوند.
وی با بیان این که هدف قاریان و حافظان قرآن کریم بایستی محک توانایی هایشان باشد، خاطر نشان کرد: آنان باید بدانند که حضورشان در عرصه مسابقه های قرآن کریم ارزشمند است، در این حالت اگر به نتیجه مطلوب خود دست نیافتند احساس شکست نمی کنند و نا امید نمی شوند.
رفیع زاده در بخش دیگری از سخنانش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با تشریح بخشی از فعالیت های قرآنی خود اظهار کرد: از سال 89 در پایه سوم ابتدایی زیر نظر استادان حاج فرهاد فلاح پور و حاج محمد فلاح پور شروع به حفظ قرآن کریم کردم و در کمتر از سه سال، موفق به حفظ کل قرآن شدم.
وی خاطر نشان کرد: پس از اتمام حفظ ، شروع به یادگیری ترجمه و مفاهیم قرآن کردم و در کمتر از یکسال موفق به فراگیری ترجمه کل قرآن شدم و با راهنمایی های استادان خود در آزمون های اعطای مدرک تخصصی شرکت کردم و در سال 94 موفق به اخذ مدرک درجه سه و در سال 95 موفق به دریافت مدرک درجه 2 تخصصی حفظ شدم.
رفیع زاده با بیان اینکه از ابتدای دوره حفظ تاکنون در مسابقه های استانی و کشوری مختلف موفق به کسب رتبه شده ام، اظهار کرد: برای مثال سال 93 در مسابقه های سراسری بسیج خواهران رتبه اول حفظ کل، در مسابقه های سراسری اوقاف شکوفه ها سال های 93 و 94 به ترتیب رتبه های سوم و دوم حفظ کل، در مسابقه های سراسری دانش آموزی سال های 95 و 96 به ترتیب رتبه های پنجم و اول حفظ کل و در رقابت های دارالقرآن امام علی امسال رتبه سوم قرائت تحقیق را کسب کردم.
پدیده اعطای مدرک تخصصی درجه دو قرآن کریم تمام موفقیت هایش را بعد از لطف خدا، مدیون زحمات جبران ناپذیر دو استاد خود و تشویق های پدر و مادرش دانست.
سازمان دارالقرآن کریم جمعه هفته جاری مراسم تجلیل از 41 خادم قرآنی در سراسر کشور را برگزار می کند که سوگند رفیع زاده نیز تقدیر خواهد شد.

شایان ذکر است؛ سوگند رفیع زاده از شاگردان استاد فرهاد فلاح پور در کانون جوانان بسیج رشت است.

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*